TO JEST MINECRAFT

TO JEST MINECRAFT

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Forum prywatnego serwera minecraft.
By uzyskać dostęp do Forum zaloguj bądź zarejestruj się!
IP serwera: s604451.csrv.pl



Zapraszam do komentarzy w Chat Box'sie"

#1 2014-10-04 22:41:49

 Jeedrzej

Arcymag

Struktury

Postanowiłem dowiedzieć się które struktury gracze uważają za najlepsze. NIe mówie tu tylko o miastach czy zamkach ale także o tych "naturalnych" widywanych na fabułach. Więc w tym wątku każdy będzie mógł podać swoje osobiste opinie
Ja zacznę. Oto ranking najładniejszych struktur:

1.Kainei-Laria - Stolica Imperium elfickiego(Wykonanie - Myrninka, Luna i Małami).
Niezaprzeczalnie miejsce 1. Genialna oprawa graficzna, idealnie pasująca do elfów. Głębokie ukłony dla autorek. Chyba nikt by nie zrobił tego lepiej.

2.Tornhall - Stolica Zachodu(Wykonanie - jeedrzej).
Efekt wielkiej cierpliwości i długiej pracy. Dowód na to że nawet najambitniejsze plany można zrealizować(mowa o świątyni boga mądrości.) Całościowa kompozycja też niezła. I budząca podziw szczegółowość.

3.Meridion - Stolica Okręgu Jeżogradzkiego(wykonanie - Jeżyk)
Efekt genialnych zdolności fortyfikacyjnych autora i pracowitości krasnoludów. Budząca respekt potęga. Prawdopodobnie wygrałby z Tornhallem gdyby nie drobne niedopracowania i niezgodności.

4.Gildia Magów(Wykonanie - Magowie z Gildii)
Pasujący do klimatu pomysł i stały styl. Epickie fragmenty ale i praktyczne zastosowania. Magowie poświęcili bardzo dużo czasu na budowę, lecz efekt był tego warty.

5.Miasto główne - Stolica Zjednoczonych Sektorów(wykonanie - Wszyscy gracze)
Efekt pracy wszystkich graczy. Dowód na to że można działać razem. Łączy style każdego sektora/gildii. Gdyby nie to że wciąż nie jest ukończone zajęłoby zapewne miejsce 1.

6.Ashvenari - Upadłe miasto Kaistlanó(Wykonanie - ADMIN)
Perła kaistlanckiej architektury. Niezłe połączenie szarości i światła lawy. Budzące szacunek rozmiary. Szkoda tylko że wszystko na creativie.

7.Kartagina - Stolica Lodowca(Wykonanie - Lyokoheros)
Najbardziej klimatyczne ze wszystkich miast. Genialne wykorzystanie padającego śniegu. Znakomity zmysł architektoniczny. Jedyne czego brakuje to kilka epickich budynków.

8.Dolina Świątyń - Bramy Szaleństwa(Wykonanie - ADMIN)
Bardzo klimatyczne miejsce. Aczkolwiek po całkowitym zmrożeniu lodowca wiele utraciło bo zniknęły rośliny. Mimo to nadal jest piękne.

9.Senelaweri - Ostoja Pradawnych(Wykonanie - ADMIN)
Znakomite połączenie zieleni ruin z szmaragdami. Fragmenty lawy też spoko. Co prawda architektura pradawnych trochę już mi się przejadła.

10.Gildia Kupców(wykonanie - Xana)
Bardzo ładny pomysł i świetne wykorzystanie płaskiego terenu. Niewielka funkcjonalność ale wygląda znakomicie.

A jakie są wasze opinie?


Magia to potęga!

Offline

 

#2 2014-10-05 23:54:05

 Lyokoheros

Radny

Re: Struktury

Cóż bez wątpienia na serwerze jest wiele zachwycających struktur... ich uporządkowanie jest jednak zrobione tylko tak mniej więcej, bo trudno wybrać co jest najlepsze - szczególnie, że struktury te są często dobre pod różnymi względami i stworzenie rankingu byłoby niemożliwe, dlatego też zamiast wszystko wypunktować jedynie ułożyłem w kolejności mniej więcej odpowiadającej moim preferencjom.

Jedną z najlepszych jest na pewno Tornhall - niezwykle klimatyczne i rozbudowane miasto, ze świątynią boga mądrości, dwoma częściami akademii magii, biblioteką, elficką dzielnicą, a nawet dzielnicą biedoty.

Równie niezwykła, choć nieco mniejsza, jest Gildia magów, szczegółnie zapierający dech w piersiach jest kapitol magów. Dodatkowym plusem jest jej podniebna lokalizacja, tuż nad oceanem, wśród chmur.

Podziw budzi też upadłe miasto Kaistlanów - połączenie kamiennych cegieł i lawy skrytej pod ciemnym szkłem daje świetny efekt, po za tym to jedna z największych podziemnych budowli na serwerze.

Świetnym miastem jest rónież Karthagor - najbardziej krasnoludzkie miasto, jakie wyszło spod elfickich rąk;) Połączenie ciemnego dębu z kamiennymi cegłami znakomicie się tu sprawdza, dodatkowo uroku dodaje fakt, że część miasta znajduje się w jaskiniach. Niezły efekt tworzy też znajdujący się za miastem wulkan.

Dolina świątyń - fantastyczny komleks ruin, położony w malowniczej kotlinie na Lodowcu, choć jego całkowite zmrożenie faktycznie negatywnie się na nim odbiło.

Pomniki zarządców(wykonanie: Xana) - jest to właściwie całą seria struktur, które dodają uroku każdemu sektorowi, będąc ozdobą miast lub wejść do sektorów.

Bardzo podoba mi się również krąg magiczny stanowiący bardzo ciekawe wykorzystanie kwarc.

Lubię też gildię wojownikó, choć znam ją jedynie z mapy 3D, moim zdaniem jednak jest świetnym zagospodarowaniem małej wysepki, na której się znajduje.

Kolejna Gildia - Gildia kupców jest również dobrym wykorzystaniem płaskiego terenu, niemniej jednak umieszczanie jej tu może być nieco stronnicze, gdyż jej koncepcję ustalaliśmy z Xaną wspólnie. Niemniej jednak wspaniele wcielił ja w życie.

Podoba mi się rónież wykuta w górze(a właściwie zrobiona w sztucznie utworzonej jaskinii) stolica gór krasnoludzkich - Tumunzahar. Bardzo fajnym elelementem są również jej systemy obronne, pozostałość po bitwie obronnej z czasów wojny domowej. Również poprzednia stolica tej krainy bardzo dobrze się prezentowała.

Ciekawa była również podziemna twierdza krasnoludów, szczególnie sala w której walczyliśmy z Wulfstanem czy przepaść, zakończona bramą w kształcie krasnoludzkiej głowy.

Zachwycająca jest także stolica elfów - Kainei-Laria stworzenie miasta w drzewie jest chyba najbardziej niezwykłym pomysłem z jakim się spotkałem, wykonanie też jest świetne, niemniej jednak mimo wszystko bardziej gustuje w klasyczniejszych formach, dlatego też miato to zostało wymienione dopiero teraz.

Innym ciekawym miastem jest też Bellumia, bez wątpienia plusem są domki zbudowane na palach i wysepka z pomnikiem pierwotnego zarządcy sektora.

Ponadto za kolejne małe arcydzieło uważam port zachodni, świetnie komponujący się z otoczeniem i stanowiący ważny węzeł komunikacyjny.

Z pomniejszych struktur lubię też Uniwersytet Technomagiczny.

Oczywiście jest też wiele innych świetnych obiektów, jak wiele ruin(szczególnie stary zamek theJohana, ten z fontanną, i jego podziemia), siedziba rady(choć ten dziedziniec przed nią nieco pustawy się wydaje...), klasztor za Parthalonem,zamek PolskiegoWilka czy dom kapsla.

W pewnym sensie celowo nie umieściłem wcześniej dwóch również bardzo lubianych przeze mnie miejsc, a mianowicie Meridionu - który choć zachwyca swym ogromem i wpsniałością fortyfikacji ma jednak pewne niedociągnięcia i sporo elementów wyglądających na nieskończone - oraz Miasta Głównego, będącego niezwykle bogatym i różnorodnym efektem prac wielu graczy, niemniej jednak wciąż niedokończonym i w niektórych miejscach ziejącym pustkami.

Z oczywistych względów na mojej liście nie znalazły się takie miejsca jak Kartagina, Twierdza Graniczna(znana też jako Strażnica Wschodnia),  Iglica(wieża obserwacyjna na północ od Strażnicy Wschodniej, w przyszłości połączona z wioską) czy pustynna wioska(dla tych którzy nie wiedzą - powodem było to, że sam jestem ich twórcą).

Ponadto muszę przyznać, że na dobrą sprawę nie wszystkie miejsca odwiedziłem, nie wszystkie w pełni obejrzałem, a także nie wszystkie dostatecznie pamiętam, by móc je tu uwzględnić.

Offline

 

Uniwersalny adres serwera: s604451.csrv.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vag-augustow.pun.pl www.witch.pun.pl www.naruto13sasuke13sakura.pun.pl www.narutofani.pun.pl www.mkskusyszczecin.pun.pl