TO JEST MINECRAFT

TO JEST MINECRAFT

Ogłoszenie

Forum prywatnego serwera minecraft.
By uzyskać dostęp do Forum zaloguj bądź zarejestruj się!
IP serwera: s604451.csrv.pl



Zapraszam do komentarzy w Chat Box'sie"

#1 2014-04-28 08:20:53

 Jeedrzej

Arcymag

Dyskusja o fabule

Wątek został założony z powodu licznych narzekań na fabułę. Dzięki niemu dowiem się co powinienem zmienić, co dodać a co usunąć aby była ona lepsza. To dość ważne. Ponadto opowiecie mi o moich błędach które zauważacie.

Najpierw chciałbym zapytać was o opinie dotyczące poszczególnych fabuł. Pierwszą pominę bo nikt jej nawet nie pamięta.

Część druga: Chaos na Wschodzie.
O ile pamiętam jedynym problemem było mało graczy i zbyt wielka łatwość przechodzenia. A co wy sądzicie? Jak było? W skali 1-10. Oraz podajcie własne doświadczenia z tej części.


Magia to potęga!

Offline

 

#2 2014-04-28 12:48:11

kaceper

Mag

Re: Dyskusja o fabule

Moim zdaniem fabuły które robisz są fajne daje im 9/10.

______________
Mag Kaceper

Offline

 

#3 2014-04-28 14:11:07

Troll2001

Radny

Re: Dyskusja o fabule

Co do fabuły Chaos na Wschodzie... łatwość tej fabuły była tragiczna choć pod koniec było ciężej. Graczy na moje było średnio. Żadnych błędów nie zauważyłem, ogółem 9/10


-Hej tam jest Boss!
-Boss? Okey! Zw...

Offline

 

#4 2014-04-29 21:49:35

Jeżyk

Generał

Re: Dyskusja o fabule

Płytkie i dosyć schematyczne, mało "zaskakujących zwrotów akcji" (średnio 1 na fabułę, przydałoby się więcej) Sugestia: Wprowadzić wielowątkowość fabuły, tzn. od decyzji graczy (bądź nieopatrznych czynów bądź słów) zależy jak potoczą się dalsze wydarzenia. (Np. wtedy obrona tumun-zahar mogłaby się nie powieść i graczy czekałoby nowe wyzwanie odzyskania go).

Unikałbym też fabuły dla wielu graczy, bo to zwykle tworzy głównie zamieszanie a Operatorom czasem jest trudno zapanować nad rozwydrzoną chałastrą.


Tak oto rzekłem ja, Jeżyk. Generał Jeżyk.

Offline

 

#5 2014-04-29 22:06:29

 Jeedrzej

Arcymag

Re: Dyskusja o fabule

Wielowątkowość fabuły będzie wprowadzona, ale dopiero później. Zresztą z tym jest problem bo musiałbym tworzyć kilka razy więcej scenariuszy(mały problem) i kilka razy więcej miejsc(duży problem).

A fabuła łączy graczy więc musi być na wielu graczy.

Ale za sugestię dziękuję.


Magia to potęga!

Offline

 

#6 2014-04-29 23:56:28

 Lyokoheros

Radny

Re: Dyskusja o fabule

Cóż mi się właśnie fabuła chaos na wschodzie podobała. Czy była łatwa? Być może, ale przecież celem fabuły nie jest utrudnianie gry, a jej uatrakcyjnianie. A była całkiem ciekawa - prowadzenie pertraktacji i próba załagodzenia krasnoludzkiej wojny domowej była naprawdę świetną sprawą... walka już mniej, ale ja ogólnie nie lubię walk w Minecrafcie.
Trzecia część fabuły była dzięki eksplorowaniu ruin również niezwykle ciekawa, choć oczywiście w kampanii jak zwykle musiała być walka... Na czwartej części niestety dobre kilka razy nie byłem, ale początek był całkiem dobry. I ciekawie było pozwiedzać elfickie miejsca... ale z tym wiąże się jeden z dużych minusów fabuły - cześć budynków fabularnych(których poznać przed fabułą nie możemy) zostaje w trakcie fabuły zniszczona.
Wielowątkowość zaś jak najbardziej może wyjść na plus, ale nie jest konieczna moim zdaniem.
I przede wszystkim fabuła zawsze będzie jednak tylko dodatkiem do normalnej gry - potencjalnie całkiem przyjemnym, ale tylko dodatkiem - nie powinna więc przeszkadzać w "normalnym" graniu na serwerze. Bo czy się to komu podoba czy nie, to w Minecrafcie chodzi głównie o tworzenie(i oczywiście zbieranie surowców).

Offline

 

#7 2014-04-30 06:14:57

 Jeedrzej

Arcymag

Re: Dyskusja o fabule

Uwielbiam to... Proszę o coś ludzi a oni nie zwracają na to uwagi.
Pytałem tylko o fabułę "chaos na wschodzie" i prosiłem o ocenę w skali 1-10


Magia to potęga!

Offline

 

#8 2014-04-30 14:24:43

 Lyokoheros

Radny

Re: Dyskusja o fabule

Cóż moim zdaniem całościowa odpowiedź jest odpowiedzią lepszą. Jeśli zaś idzie o samą drugą część to dałbym tak 9+/10.

Offline

 

#9 2014-04-30 15:41:04

Jeżyk

Generał

Re: Dyskusja o fabule

A, i mogę jeszcze dodać: więcej zadań na myślenie, mniej na napierdalanie mieczem, bo cokolwiek nie zrobisz, operatorów fabuły może być max 3, a walka 3:7... wyjaśnia łatwość fabuły. Aż mi, jako operatorowi zdarzało się mówić: "do dupy z taką robotą".
Jako uczestnik drugiej strony fabuły nie ocenię wg podanej skali.


Tak oto rzekłem ja, Jeżyk. Generał Jeżyk.

Offline

 

#10 2014-04-30 15:46:27

 Jeedrzej

Arcymag

Re: Dyskusja o fabule

Nie było cię na ostatniej walce jeżyk gdzie 2 operatorów mogło by rozwalić 10 graczy Znalazłem już sposoby aby utrudnić walkę i teraz proszą abym nie przesadzał.

A co do zadań na myślenie to dawałem je na początku ale nikt nie mógł ich rozkminić więc fabuła zaczynała się nudzić i zajmowali się czym innym.


Magia to potęga!

Offline

 

#11 2014-04-30 18:28:40

Jeżyk

Generał

Re: Dyskusja o fabule

Szkoda, że ja tego nie doczekałem...

No trudno, niech myślą. Jak się nudzi, trudno, diaxy i exp pójdzie na konto kogoś inteligentnego.


Tak oto rzekłem ja, Jeżyk. Generał Jeżyk.

Offline

 

#12 2014-04-30 21:44:52

Troll2001

Radny

Re: Dyskusja o fabule

Jak BCH nazwał wrogów ostatniej fabuły... "Obsydianowi Barbarzyńcy" albo "Zbudowani z Obsydianu" jakoś tak. Więc sądząc po zdaniu BCH twierdze że fabuła robi się trudniejsza... na życzenie graczy.

Ostatnio edytowany przez Troll2001 (2014-04-30 21:45:43)


-Hej tam jest Boss!
-Boss? Okey! Zw...

Offline

 

#13 2014-05-01 18:28:59

BCH13

Radny

Re: Dyskusja o fabule

Fabuła ,,Chaos na Wschodzie'' ... Zdecydowanie za łatwa ale podobała się. Zadania ciekawe kampania też. 8/10.

Offline

 

#14 2014-05-01 18:33:22

 Jeedrzej

Arcymag

Re: Dyskusja o fabule

Część trzecia: Bramy szaleństwa
Tutaj problemem był brak operatora, o ile dobrze pamiętam... Wiem też że niektórzy mogli być niezadowoleni gdyż nie występowała tam ani jedna postać fabularna. A co wy sądzicie? Jak było? W skali 1-10. Oraz podajcie własne doświadczenia z tej części.


Magia to potęga!

Offline

 

#15 2014-05-01 21:03:37

Jeżyk

Generał

Re: Dyskusja o fabule

No dawajcie, jestem ciekaw, zwłaszcza doświadczeń z kampanii


Tak oto rzekłem ja, Jeżyk. Generał Jeżyk.

Offline

 

Uniwersalny adres serwera: s604451.csrv.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sonyericsson4ever.pun.pl www.wwesvr.pun.pl www.polishcrew.pun.pl www.rootband.pun.pl www.visgun.pun.pl